Про нас

Корпоративний консультант

Експертна оцінка

Аудит

Депозитарна діяльність

Операції на фондовому ринку

Маркетингові дослідження, аналіз ринків

Персональні фінанси Керівника       

Стоп наркотик!

Захистимо природу!

Гуманитарний проект "Наше общее культурное наследие"

 

Врятуймо Черепанову гору


    Із таким закликом до урядовців, міської влади і небайдужих киян звертаються ветерани війни й праці, Збройних сил, правоохоронних органів, наукова і творча інтелігенція, бізнесмени, державні службовці, робітники й студенти.


    У центрі Києва поки що збереглися три унікальні за своїм ландшафтом і генофондом рослинного світу зелені оази: Ботанічний сад імені академіка Фоміна, парк імені Тараса Шевченка, а також територія Олімпійського спорткомплексу відома як Черепанова гора. Якщо перші дві захищені наданим їм (відповідно до законодавства України) статусом, то третя — під загрозою знищення.
Але якою неймовірно цінною є ця територія для забрудненого газовими викидами центра міста! Причому багато років вона мала не тільки оздоровче та естетичне, а й науково-культурне і рекреаційне значення. А скільки тут дубів-велетнів, каштанів, тополь — такі дерева скоро стануть великою рідкістю. І що тепер? Просто взяти і відібрати у городян можливість користуватися тим, що без сумніву належить саме їм, зробивши з гори місце шабашу тільки для так званої нової еліти? Невже можна дозволяти безперешкодно знищувати райський куточок, перетворюючи його на “мертву зону”?

    Причому все занедбується і руйнується з особливим цинізмом. Так, спорудження підпірної стінки, яке спочатку здійснювалось обгрунтовано (адже було спрямоване на укріплення схилів гори), непомітно перетворилося на будівництво елітного житлового комплексу на вулиці Анрі Барбюса. Як наслідок, значну частину території понівечено. На вершині — на місці зруйнованого трампліна взимку 2002—2003 років зрубали близько 60 дубів-велетнів і почали зводити адміністративну будівлю Федерації футболу України та автостоянки. День у день на місцях вирубки збільшується кількість тенісних кортів, які стають місцем розваг вузького кола людей. А ті куточки, від яких населення ще не відрізане, спеціально не доглядають і навіть навмисно забруднюють. Адже як легко тоді показати потребу реконструкції місць, котрі перебувають у занедбаному стані.

    Наша ініціативна група — це ветерани війни й праці, Збройних сил, правоохоронних органів, наукова і творча інтелігенція, бізнесмени, державні службовці, робітники й студенти. Ми не могли байдуже спостерігати таке нахабне знищення природного середовища. І все ж таки зробили корисну справу: самостійно реконструювали спортмайданчик на горі над Олімпійським стадіоном, насадили навкруги 28 дерев замість тих 60, що були зрубані. Однак цього не досить, адже руйнування Черепанової гори триває. Тому не збираємося зупинятися на досягнутому.

    Та щоб ця діяльність була продуктивнішою, закликаємо всіх зацікавлених в охороні навколишнього природного середовища до співпраці. Ми звертаємося через газету “Хрещатик” до екологічних організацій, громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування, а передусім безпосередньо до міністра охорони навколишнього природного середовища України Василя Джарти з проханням приділити увагу проблемі захисту Черепанової гори.

    Зокрема, просимо встановити особливий режим охорони, відтворення та використання території Олімпійського спорткомплексу, як того вимагає стаття 60 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”.

    Найбільш вдалим способом захисту буде, на думку всієї ініціативної групи, змінити цільове призначення цих земель та віднести їх відповідно до законодавчих актів України (Земельного кодексу, Закону України “Про природно-заповідний фонд”, Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”) до категорії земель природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення та надати Черепановій горі статус національного природного парку або ж регіонального ландшафтного парку. Тільки так, на законодавчому рівні, можна припинити знущання магнатів з екології нашого міста!

    До того ж виконуватиметься загальнодержавна програма формування національної екологічної мережі України на 2000—2015 роки, затверджена 21 вересня 2000 року.

За дорученням ініціативної групи “Врятуємо Черепанову гору” Сергій ЧЕРЕПАНОВ, Геннадій НІКІТІН, Віталій МІЛЬКЕВИЧ, Оксана БОВЧАЛЮК (усього 30 підписів)

 

Київська муніципальна газета "Хрещатик"  № 130  від 07.09.06р.

(http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/2925/art/34208.html)